0

جلسه نقد کتاب کوچینگ زندگی مثبت برگزار شد

جلسه نقد کتاب کوچینگ زندگی مثبت برگزار شد
  • سمی‌را محمدی
  • اخبار و رویدادها
  • ۱۴۰۲/۱۲/۰۵

جلسه نقد کتاب «کوچینگ زندگی مثبت» با حضور دکتر لیلا فلاحی، روان درمانگر و کوچ، امیر پهلونژاد، نویسنده کتاب، دکتر آسیه اناری، صاحب امتیاز و آزاده جباری مدیر اجرایی انتشارات نسل یاسان برگزار شد.

دکتر لیلا فلاحی، روان درمانگر و کوچ با بیان اینکه همه فصول با نظمی مشخص به هم وابسته هستند و در عین حال هر فصل را می‌توان به طور مستقل مطالعه کرد گفت: یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه کتاب کوچینگ زندگی مثبت این است که نویسنده آن با هدف فهم بهتر مطالب، برای هر مبحث چندین مثال و مصداق بارز ذکر کرده، پس از آن پرسشنامه، تمرین و کاربرگ‌ها مرتبط با مبحث آمده و در نهایت جمع بندی هر فصل ارائه شده است.

وی زبان این مجموعه کتاب دو جلدی را بسیار روان توصیف کرد و افزود: در ابتدا تصور می‌کردم این کتاب تنها برای دانشجویان ارشد روانشناسی مناسب است اما ادبیات استفاده شده برای این کتاب بسیار روان است و افرادی که دانش روانشناسی ندارند هم می‌توانند از آن استفاده کنند. این کتاب در عین سادگی، خواننده را وادار به تعمق و تفکر می‌کند.

امیر پهلونژاد، نویسنده کتاب کوچینگ زندگی مثبت نیز با اشاره به اینکه برای نوشتن این کتاب حدود ۲۲ ماه نفر-ساعت زمان صرف کرده است گفت: برای نوشتن کتاب کوچینگ زندگی مثبت از ۳۰ کتاب مرجع در زمینه روانشناسی و کوچینگ استفاده شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر ترجمه، زمان قابل توجهی نیز برای چیدمان مطالب صرف شده است گفت: برخی از افراد توصیه کردند، به جای انتشار یک مجموعه کتاب، این حجم از مطالب در ۱۰ جلد و به طور مجزا از هم منتشر شود اما با وجود مجزا بودن مباحث کتاب از هم، آن‌ها به هم وابسته هستند. بر همین اساس تصمیم گرفته شد که در قالب یک مجموعه دو جلدی، کتاب منتشر شود.

دکتر آسیه اناری، صاحب امتیاز انتشارات نسل یاسان و روانشناس و کوچ نوجوان نیز با بیان اینکه از فصل‌های توانمندی منشی، آموزش هیجانات مثبت، قدردانی، مراقبت از خود، مدیریت استرس و کارآمدی و موفقیت کتاب کوچینگ زندگی مثبت برای دوره‌های کوچینگ نوجوان خود استفاده می‌کند، گفت: تاکنون نتایج قابل توجهی از انسجام این کتاب در دوره های آموزشی‌ام با نوجوانان گرفته‌ام.

در پایان آزاده جباری، مدیر اجرایی انتشارات نسل یاسان با اشاره به اینکه به دلیل استانداردهای کیفی این انتشارات انتشار مجموعه دو جلدی کتاب کوچینگ زندگی مثبت برای هر چاپخانه‌ای ریسک بالایی داشت اظهار کرد: همکاری با آقای پهلونژاد همیشه تجربه خوشایندی بوده است؛ چون سختگیری‌هایشان قبل از نهایی شدن متن کتاب در زمینه ویراستاری یا طراحی جلد، موجب می‌شود روند چاپ هر کتاب ایشان با کمترین مشکل پیش برود.

بازتاب نقد کتاب «کوچینگ زندگی مثبت» در خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده خبر در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بر روی عکس کلیک کنید

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پیاده سازی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات بعلاوه
پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط فوری با پشتیبان های سایت کلیک کنید

پشتیبان واتساپ

ساعت پاسخگویی: 10 الی 16 روزهای کاری

شماره تماس: 09005013350